VAROS FM3000, PCI fiskálny modul

VAROS FM3000, PCI fiskálny modul

Interný PCI fiskálny modul VAROS FM3000 so slotom na SD kartu

12 € s DPH

10 €

Dostupnosť: Skladom
skladom: 1 ks

Našli ste v inom obchode lepšiu cenu alebo sa Vám zdá vysoká?

Napíšte nám, radi ju upravíme.

Fiskálny modul FM3000 je nezávislé zariadenie, ktorého úlohou je sledovanie a ukladanie informácií o hotovostných pokladničných dokladoch. Fiskálny modul na základe prichádzajúcich vstupných údajoch vyhodnotí typ súboru na vstupe. Ak je na vstupe pokladničný doklad, vytlačí sa na pripojenej tlačiarni. Ak na vstupe nie je pokladničný doklad, alebo prichádza súbor, ktorý nevie fiskálny modul identifikovať, tak sa doklad odfiltruje a na tlačiarni sa nič nevytlačí.

Fiskálny modul je zariadenie, ktoré má vlastný prosesor, pamäťové moduly, časovač a vstupno výstupné porty. Prichádzajúce vstupné údaje vyhodnocuje program, ktorý je trvale uložený v procesore fiskálneho modulu. Nový program /BIOS/ vo fiskálnom module môže servisný technik zmeniť priamo u zákazníka. Na základe vyhodnotenia procesora sa ukladajú jednotlivé fiskálne údaje do elektricky nezávislej pamäte, ktorá má kapacitu 64MB.

Do tejto pamäti sa ukladajú denné, mesačné a ročné uzávierky. Uzávierky sa ukladajú do pamäte natrvalo. Vytlačenie kópie ktorejkoľvek uzávierky sa dá vyvolať príkazom z nadradenej aplikácie.

V pamäti sa vytvára aj tzv. "elektronická kontrolná páska". Jednotlivé pokladničné doklady sú uložené systémom FIFO a po pretečení kapacity pamäte sa prepisujú najstaršie pokladničné doklady. Vytlačenie kópie dokladu z kontrolnej pásky sa dá vyvolať príkazom z nadradenej aplikácie.

Fiskálny modul je zariadenie s vlastnou logikou a vyhodnocovaním. Ako vstupné zariadenie sa môže použiť počítač, terminál, alebo iný typ hardware, ktoré dokáže komunikovať pomocou sériovej linky.

Konfigurácia fiskálneho modulu sa ukladá do EEPROM pamäte 32kB. Táto pamäť je chránená hardwerovo a zmena akýchkoľvek údajov sa dá vykonať iba pri mechanickom povolení zápisu.

Fiskálny modul má vlastný časovač /real time clock - RTC/. Dátum a čas, ktorý je uvádzaný na jednotlivých pokladničných dokladoch sa automaticky dopĺňa z vnútorného časovača. Časovač je zálohovaný pri odpojení napájacieho napätia batériou

Výstupový dátový konektor: LPT, COM, paralelné, sériové radiče

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info