Panel používateľa
Späť

Zarobte vianočným upratovaním! Výkup PC šrotu vás zbaví harabúrd

Pridané: 27.11.2018 10:56:53 Počet zobrazení: 798

27 November 2018

Najkrajšie sviatky roka sa nezadržateľne blížia, a tak je načase pustiť sa do upratovania a uvoľniť miesto v skrini darčekom. Spríjemnite si túto neobľúbenú činnosť, zbavte sa harabúrd a zarobte si aj nejaké peniaze.

Zarobte vianočným upratovaním! Výkup PC šrotu vás zbaví harabúrd

Váľajú sa vám v krabiciach rôzne zvyšky po počítačoch? Skladujete v skriniach napájacie káble, adaptéry, CD alebo DVD mechaniky a rôzne iné komponenty, lebo ste si mysleli, že sa niekedy môžu zísť, no akosi pre ne nemáte využitie? Je najvyšší čas sa ich zbaviť!

Nevyhadzujte ich však do smetí. Presne podľa hesla „Odpad jedného človeka je poklad pre druhého‟ môžete všetok svoj počítačový šrot radšej predať. Nielen, že sa ho zbavíte ekologicky, ale ešte si aj čo-to zarobíte. Okrem toho sa vaše haraburdy môžu stať pokladom pre niekoho, kto už dlho po danej súčiastke pátra.

Kedy neotáľať s predajom?

Nepotrebná elektronika býva často uložená v pivniciach a garážach. Tie môžu byť vlhké a studené, prípadne sa môže teplota počas dňa meniť. Výkyvy teplôt môžu spôsobovať kondenzáciu vlhkosti, čo vedie ku korózii a plesniam. Tak sa ešte nedávno použiteľná vec razom môže stať len kusom odpadu. Ak teda skladujete starý počítač, elektroniku alebo komponenty takýmto spôsobom, neváhajte s predajom. Inak sa z nich stane len kopa nepoužiteľného hrdzavého šrotu.

Čo všetko sa hodí na výkup?

Samozrejme, najvhodnejšie veci na výkup sú funkčné počítače, či už je to stolný pc alebo notebook, no zbavíte sa aj jednotlivých komponentov, ak sú funkčné alebo v dobrom stave. Predať môžete všetko, od starých ISA zvukových kariet až po disketové mechaniky. Svoju hodnotu môžu mať aj staré káble s konektormi, ktoré sa už nevyrábajú. Patria sem sériové alebo paralelné káble do tlačiarní, káble s PS/2 konektormi alebo dnes už neznámy FireWire. Viac o tom, aké druhy elektroniky sú vhodné na výkup, sa dozviete v našom staršom článku.


U nás v PHC vykupujeme širokú škálu elektrotechniky, preto nás neváhajte kontaktovať. Celý proces je transparentný, výkupnú cenu dohadujeme vopred, a tak viete na čom ste. Vždy vystavujeme preberací protokol a prípadné ďalšie dokumenty vystavíme na požiadanie.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info