Panel používateľa
Späť

Všetko, čo by ste mali vedieť o repasovaných notebookoch

Pridané: 16.8.2018 10:00:19 Počet zobrazení: 615

16 August 2018

Pojem repasovaný notebook sa dostáva v dnešnej dobe do popredia čoraz viac. Aj napriek tomu sa nájde mnoho ľudí, ktorí o tejto problematike buď vôbec nepočuli, alebo stále nemajú dostatok vedomostí. Čo by ste pred kúpou repasovaného notebooku mali vedieť?

Všetko, čo by ste mali vedieť o repasovaných notebookoch

Nový počítač predstavuje často skutočne veľkú investíciu. Na trhu môžete vidieť modely od stoviek do tisícok eur. To všetko v závislosti od toho, aké parametre za svoje peniaze očakávate. Určite stojí za to, aby ste uvažovali o lacnejšej, repasovanej alternatíve. Za podstatne nižšiu cenu môžete získať skutočne kvalitný a plne funkčný kúsok, ktorý by ste v obchode hľadali len márne.

Čo vlastne znamená repas?

Väčšina ľudí má zmätok v súvislosti s novou a repasovanou elektronikou. V druhom prípade ide o výrobky, ktoré sú vrátené predávajúcemu z dôvodu výrobných alebo funkčných porúch. Často sa jedná o menšie poruchy, ktoré predajca ľahko opraví, skontroluje funkčnosť a podľa platných noriem ďalej predáva za nižšiu cenu.

Medzi repasované výrobky však môžu patriť aj úplne nové kúsky, ktoré sa kupujúci z akýchkoľvek dôvodov rozhodol vrátiť do zákonom stanovenej lehoty. Predajca ich podľa zákona už nemôže predávať ako nové. Aby sa znížila strata, výrobky sú repasované a predávané v plnohodnotnom a plne funkčnom stave.

Sú repasované notebooky dobré, kvalitné a majú záruku?

Ako bolo vysvetlené vyššie, repasovaná elektronika je úplne podobná novej. Dokonca existuje o niečo nižšia šanca, že sa pokazí než v prípade nových kusov. Možno to znie čudne, ale podstata je celkom jednoduchá.

Nové notebooky prechádzajú všetkými bežnými testami kvality. Repasované ich však prekonávajú dvakrát, pričom sú často kontrolované aj na rôznych iných miestach.

Samozrejmosťou by mala byť aj platná záruka. Majú ju väčšinou všetky repasované notebooky. Ak ju predajca neposkytuje, zrejme nerobí kvalitný repas. PHC poskytuje záruku 12 mesiacov odo dňa zakúpenia notebooku. K dispozícii je tiež predĺženie záruky na 24 mesiacov.

Je kúpa repasovaného notebooku výhodná?

Výhod je viacero, no najpodstatnejšou je cena. Napríklad na repasovaných notebookoch Dell môžete ušetriť od 20 až do 50 % a viac. Vždy to závisí od parametrov a vašich požiadaviek.

Ak ste na trhu narazili na nový notebook a nezodpovedá vášmu rozpočtu, mali by ste zvážiť kúpu repasovaného modelu. Za zlomok pôvodnej ceny získate spoľahlivý prístroj s plnou zárukou. Takéto kúsky nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Nový operačný systém funguje svižne a je plne pripravený na používanie.

Nie je výhodnejšie kúpiť používaný notebook z druhej ruky?

Používaný, teda nerepasovaný notebook z druhej ruky, môže spôsobiť mnoho problémov. V prvom rade môžete naraziť na neserióznych ľudí predávajúcich kradnutý tovar. U používaného notebooku sa nemôžete spoľahnúť ani na životnosť batérie, ktorá je v repasovaných kusoch takmer nová.


Predávajúci vám môže zamlčať rôzne skryté chyby. Hardvér nemusí byť totožný s papierovými parametrami a záruka je vo väčšine prípadov nižšia. Pri repasovaných notebookoch máte istotu, že to, čo kupujete, bolo naozaj otestované. Výrobok je plne funkčný a so zárukou. To všetko pod krídlami spoľahlivého predajcu, akým je PHC.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info