Panel používateľa
Späť

Lacné PC zostavy utiahnu aj tieto hry z pohľadu tretej osoby a FPS hry

Pridané: 4.2.2019 10:34:06 Počet zobrazení: 1069

04 Február 2019

Kto vraví, že na starej mašinke nemôžete hrať super hry? Pozrite sa s nami, aké pecky si môžete zahrať aj na staršom modeli. Vybrali sme hry vydané po roku 2000: naše obľúbené hry z pohľadu tretej osoby alebo strieľačky, čiže FPS hry.

Lacné PC zostavy utiahnu aj tieto hry z pohľadu tretej osoby a FPS hry

Je pravda, že termín herný počítač sa rovná nabúchaná mašina? Musí mať len najnovšie komponenty, 16GB RAM-ku, 4K monitor a podobné vychytávky? Herná história je natoľko bohatá a plná legendárnych titulov, že herným písíčkom môže byť aj poriadne stará šunka. Neveríte?

V prípade nenáročných hier stačia počítače, ktoré majú starý procesor, maximálne 1GB RAM a buď integrovanú grafickú kartu alebo riadnu vykopávku, ktorá má 256MB VRAM a menej. Hry pre lepšie počítače majú minimálne 2GB RAM a najmä grafickú kartu s aspoň 512MB VRAM. Ak máte aspoň 4GB RAM A 1GB kartu, hier na výber máte omnoho viac.

Aj na zubom času nahlodaných počítačoch si môžete zahrať parádne hry. Vybrali sme tie, ktoré písali históriu a aj v dnešnej dobe sú prudko hrateľné: buď výborne vyzerajú, alebo zostarli veľmi dôstojne a ich hranie je stále fantastickým zážitkom a skvelou zábavou.

Strieľačky / FPS hry

Pri takzvaných strieľačkách alebo doomovkách sa na svet pozeráte očami hlavného hrdinu. Tento žáner, asi najobľúbenejší. Dal vzniknúť množstvu legendárnych hier a ani obdobie tesne po roku 2000 nie je výnimkou.

Výkonovo nenáročné hry

Vznikli série Call of Duty a Medal of Honor, ktoré dodnes dodnes chrlia ďalšie a ďalšie diely. Crytek prišli so svojim enginom CryEngine a všetkým najprv vyrazili dych grafikou a potom ich dorazili obtiažnosťou.

F.E.A.R. nás všetkých vystrašil pomocou malého dievčatka, no ešte pred ním Valve vydali svoj opus magnum. Správne, hru Half Life 2, hru, ktorú mnohí dodnes považujú za to najlepšie, čo ste si kedy mohli zahrať. Najlepšie je, že zostarla s gráciou, a tak si ju teraz môžete zahrať aj na vykopávke. Kým vyjde tretí diel, stihnete si zaobstarať lepší počítač.

Náročnejšie hry

Hier s atmosférou nie je nikdy dosť a nasledujúce tituly sú toho dôkazom. STALKER vás vezme do Černobyľu po jadrovej katastrofe plného mutantov, anomálii a nepriateľských vojsk. Bioshock zasa pod morskú hladinu, do mestečka Rapture, ktoré síce vybudoval vizionár Andrew Ryan, no zároveň sa tam stalo niečo veľmi zlé.

V oboch hrách je dôležitým prvkom kvalitný príbeh, ktorého vyústenie závisí od spôsobu hrania. Svoje čaro má aj precízne vybudovaný svet, v ktorom je radosť sa pohybovať a odhaľovať jeho zákutia.

Ak máte radšej odľahčený žáner, skočte sa pozrieť na planétu Pandora. Séria Borderlands je povestná svojím humorom, unikátnou grafikou a náhodne generovanými zbraňami, ktoré z nepriateľov padajú. Zábava na desiatky hodín je zaručená.

Pokiaľ teda máte mašinu s viac ako 2GB RAM a 1GB grafickú kartu, môžete sa vrátiť do mestečka Rapture v pokračovaní Bioshock-u alebo vyletieť do oblakov v Bioshock: Infinite.

Taktiež môžete skúsiť spustiť Crysis. Hru, ktorá aj po 10-ich rokoch dáva zabrať aj novším strojom, si v čase vydania mohlo zahrať len minimum hráčov. Gordon Freeman na vás zasa  čaká v pokračovaniach Half-Life 2, zahrať si môžete aj novšie diely Medal of Honor, Call of Duty alebo Battlefield.

hranie hier

Hry z pohľadu tretej osoby

V hrách z pohľadu tretej osoby vidíte svoju postavu kúsok pred sebou. Aj v tomto tiež pomerne obľúbenom žánri vzniklo zopár legendárnych kúskov.

Najmenej náročné hry

Hru Mafia vytvorilo české štúdio a už od svojho vzniku si drží legendárny status. Zaujímavý mafiánsky príbeh a verné zobrazenie sveta 30-tych rokov 19. storočia sľubujú skvelý herný zážitok.

Rockstar Games previedli svoje GTA do 3D a dali vzniknúť tzv. open world hrám: hráč nie je striktne viazaný na príbeh a môže si robiť, čo chce. Vyskúšajte prvý diel Max Payne. Detektív s cynickým úškľabkom na tvári prenasleduje zloduchov, ktorí mu zabili rodinu, si získal herný svet bullet time-om: schopnosťou spomaliť čas a tak lepšie zacieliť a zlikvidovať protivníkov.

Náročnejšie hry

Pohľad tretej osoby sa výborne hodí k hororovému žánru. Dôkazom sú aj skvelé survival akcie Dead Space a Resident Evil 4. Prvá sa odohráva na vesmírnej stanici plnej fakt nechutných Necromorphov. Druhá zasa v zabudnutej dedine plnej obyvateľov, ktorých ovláda tajomná sila.

Ak na také niečo nemáte nervy a / alebo žalúdok, skúste Assassin’s Creed, akčnú adventúru s prvkami stealth, ktorá sa odohráva v 12. storočí. Ak vás zaujme, môžete sa tešiť na ďalších 20 dielov tejto bohatej série.

Pre ešte lepšie konfigurácie sú určené novšie diely vyššie spomenutých hier. Mafia 2, Max Payne 3, Dead Space 2 a 3 a Resident Evil 5 a 6 a samozrejme, GTA V, ktorú si pri znížených detailoch určite zahráte.


Máte aj vy svoju obľúbenú hru, ktorá je síce určená pre staré počítače, no svojou atmosférou, hrateľnosťou alebo príbehom zatieni aj súčasné AAA tituly? Podeľte sa s nami o tipy, hráme radi a dlho.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info