Panel používateľa
Späť

Je váš použitý notebook ešte vhodný na výkup?

Pridané: 23.7.2018 09:29:45 Počet zobrazení: 956

23 Júl 2018

Je váš použitý notebook ešte vhodný na výkup?

Pre výkup notebooku platia určité pravidlá. Základ je v zásade rovnaký, no každá firma môže mať svoje osobitné predpisy, podľa ktorých sa riadi. Vysvetlíme, aké nároky sú kladené od PHC na vykupované notebooky.

 

Časy, keď ste sa tešili z nového notebooku, sú už zopár rokov preč. Ste v situácii, kedy váš starší kúsok už nefunguje tak, ako má, prípadne výkonom nestačí na moderné používateľské nároky. Čo s takým laptopom?

Nuž, máte dve možnosti. To prvou je, že ho niekomu darujete. Druhou je výkup, kedy vám za starý notebook prispejeme minimálne na pivo či kávu. Ak je však stav vášho počítača lepší, môžete získať peniaze, ktoré vám pomôžu pri kúpe nového stroja.

Na posúdenie technického stavu vášho zariadenia slúžia konkrétne predpisy. Pri viacerých výkupoch sú v základe rovnaké. Každá firma môže mať svoje osobitné kritériá. Dnes si vysvetlíme, aké nároky kladie na výkup notebookov PHC. Odpovieme, či je nutné priniesť len stopercentne fungujúci model alebo máte šancu aj s takým, ktorý už má svoje chyby.

Šancu u nás majú všetky notebooky

Ak hĺbavo uvažujete nad tým, či by sme o váš starší notebook mali záujem, už nemusíte. Pravda je taká, že vykupujeme všetky notebooky. Nezáleží na farbe, roku výroby, značke, modeloch, parametroch ani pôvodnej cene či príslušenstve. Dokonca nezáleží ani na funkčnosti. V prípade, že máte doma nefunkčný notebook, vieme ho od vás vykúpiť na súčiastky.

Vykupovaný kus nemusí obsahovať ani príslušenstvo či nabíjačku. Chýbať môžu dokonca aj niektoré z hlavných komponentov. Vždy sa orientujeme na to, čo môžeme z vykupovaného stroja ďalej použiť. Od toho závisí aj cena, ktorej interval je ťažké určiť.

Koľko za svoj notebook dostanem?

Výkupná cena notebooku závisí od viacerých aspektov. Do úvahy sú, samozrejme, brané parametre a celkový technický stav zariadenia. Konkrétnu cenu je ťažké určiť naslepo. Interval sa však pohybuje od nuly až po desiatky či stovky eur. Pri starších kusoch sa pozeráme na cenu najdrahšieho komponentu.

Ako príklad by sme mohli uviesť starý, 15-ročný notebook. Jeho najdrahším komponentom je pevný disk. Výsledná cena sa odvíja od jeho kapacity, stavu, značky a funkčnosti. Ak v ňom chýba, pri výkupe dostanete 0 eur. Môžeme ho však od vás zobrať bezplatne ako elektroodpad, ktorý pôjde na likvidáciu.

Ako prebieha samotný výkup?

V PHC vykupujeme počítače, notebooky, monitory, tlačiarne, prípadne jednotlivé komponenty a príslušenstvo. Notebook od vás vykúpime bez ohľadu na to, či ste firma, organizácia, inštitúcia alebo jednotlivec. Ak si chcete byť istí, že sa k vašim starým dátam nikto nedostane, pred výkupom poskytujeme certifikované mazanie.

Samotný výkup notebooku začína vašou ponukou, ktorú zašlete na phc@phc.sk. Uvediete nám značku, model, parametre a vašu minimálnu cenovú predstavu. Po dohodnutí ceny vám vystavíme preberací protokol.


Naši technici výkupný notebook otestujú, a následne vám bude vyplatená dohodnutá suma na váš účet. Tovar je možné doručiť osobne, prípadne poslať kuriérom. Ak však ponúkate väčšie množstvo výpočtovej techniky, vykupované kusy vyzdvihneme priamo u vás.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info