Panel používateľa
Späť

HP 8300 Elite

Pridané: 8.2.2018 11:18:49 Počet zobrazení: 1474

08 Február 2018

Novinka skladom: HP 8300 Elite SFF i7

HP 8300 Elite

Skladom 145 ks repasovaných počítačov s procesorom Intel i7 tretej generácie.

Počítač HP Small Form Factor HP 8300 Elite.

Spoločnosť HP už roky vyrába stolové počítače série 8300 Elite a sú vhodným riešením pre kancelárie, školy, firmy aj pre domáce použitie. Spoločnosť HP aktualizuje svoje ponuky čas od času s novým hardvérom; ale staré modely sa často obnovujú a predávajú - to je to čo ponúka firma PHC.

Pracovný repasovaný PC HP 8300 Elite s procesorom i7 je pre tých, ktorí chcú cenovo dostupný, ale slušný univerzálny počítač. Jeho aktuálna cenová ponuka je okolo 260 EUR vrátane 20% DPH. V cene zahŕňa aj operačný systém Windows 7 alebo Windows 8.

Hardvér v tomto počítači je pomerne slušný a mal by vyhovovať väčšine používateľov. Repasované počítače HP 8300 Elite používajú procesory tretej generácie Core i3, i5 alebo i7, ktoré sú viac ako schopné zvládnuť každodenné výpočtové úlohy aj v roku 2017 a 2018.

Procesor
CPU v tomto počítači je Intel Core i7-3770, ktorý bol prvýkrát vydaný v druhom kvartáli roku 2012 ako procesor vysokej úrovne. Je to štvorjadrový procesor, veľmi vhodný pre multitasking a náročnejšie pracovné zaťaženie. Teraz je to starší model, ale stále ponúka slušný výkon pre všeobecné použitie a dokonca aj pre základnú úroveň hier. Ak nepotrebujete nič príliš náročné, mal by zostať dobre využiteľný aj v nasledujúcich rokoch.

Grafická karta
Podobne ako u mnohých počítačov určených na všeobecné účely, tento repasovaný PC nie je vybavený dedikovanou grafickou kartou a spolieha sa čisto na integrovanú grafiku procesora. Grafická karta Intel HD Graphics 2500 je vhodná na všeobecné úlohy, ako je sledovanie videí, rozhovor s webovou kamerou a hranie počítačových hier typu low-end / základnej úrovne, aj keď pravdepodobne budete musieť nastaviť možnosti videa na nízku úroveň. Takto bude schopný zvládnuť náročné hry bez dedikovanej grafickej karty.

Pamäť
Tento počítač je vybavený pamäťou DDR3 s kapacitou 4GB, ktorú Vám vie firma PHC rozšíriť až na 32 GB, čo je viac ako dosť.

Pevný disk
K dispozícii je pevný 3.5" disk s kapacitou 500 GB s rozhraním SATA. Kapacitu vieme tiež ľahko navýšiť podľa želania zákazníka, prípadne vymeniť za rýchlejšie SSD disky.

Konektivita
Neexistuje žiadny bezdrôtový adaptér dodávaný so zariadením 8300 Elite, takže budete musieť buď pripojiť ethernetový kábel pre internet, alebo si zakúpiť samostatný bezdrôtový USB WiFi.

Optická mechanika
Počítač je dodávaný aj s jednotkou na čítanie a zápis DVD LightScribe na čítanie diskov DVD a diskov CD.

Využitie
HP 8300 Elite je skutočne univerzálny počítač určený pre každodenného používateľa, ktorý nemá príliš špecializované výpočtové potreby. Procesor i7, ktorý obsahuje integrovanú grafiku, je vydaný spoločnosťou Intel v roku 2012 a bol vtedy stredne vysokou ponukou, čo znamená, že ľahko ponúka dostatok výpočtovej sily na spracovanie bežných úloh, ako napríklad:

bežné kancelárske aplikácie na spracovanie textu a tabuliek
prezeranie / prístup k multimediálnym službám, ako sú videá a fotografie
prehliadanie internetu
webovú kameru alebo hlasové rozhovory
multitasking
low-end počítačové hry (za predpokladu že nevyžaduje vysoký grafický výkon)
Pre prácu alebo osobné použitie bude tento PC vyhovovať Vašim potrebám, avšak ak máte v úmysle robiť akékoľvek množstvo ďalších špecializovaných úloh, ako je napríklad úprava videa, spustenie programov, ako je Adobe Photoshop alebo AutoCAD, alebo spustenie náročnejších počítačových hier, budete potrebovať PC s vyhradenou (dedikovanou) grafickou kartou.

Repasovaný počítač HP 8300 Elite je spracovaný v tvare USDT (utlra malý desktop), SFF (malý desktop), alebo Tower (veža).

Výkonnosť v hrách
Tento počítač nemá vyhradenú grafickú kartu, takže nebude schopný zvládať dobre náročné hry. Avšak pre bežné používanie hier na tituloch, ktoré nie sú také náročné, fungujú dobre s použitím integrovaného grafického procesora. Vo firme PHC sme skúšali Counter-Strike: Global Offensive, hra fungovala plynule a výborne sme si zahrali.

Obrazovka / Video
Na zadnej strane PC sú dva grafické výstupy - jeden port VGA a jeden Display Port. Pretože integrovaná grafická karta procesora Intel podporuje viacero displejov, mali by ste byť schopní spustiť obraz na dvoch monitoroch, ak máte správne káble (alebo adaptéry na pripojenie k VGA / Display Portu).

Prihlásenie