Panel používateľa
Späť

Ako funguje výkup PC šrotu? 5 tipov, ako sa nenechať ošmeknúť

Pridané: 10.10.2018 10:33:14 Počet zobrazení: 1185

10 Október 2018

Ako funguje výkup PC šrotu? 5 tipov, ako sa nenechať ošmeknúť

Váš starý počítač alebo jeho súčiastky nemusia zaberať doma zbytočné miesto. Vyskúšajte výkup PC šrotu a na nepotrebnej elektronike zarobte. Predtým by ste však mali poznať tovar, ktorý predávate. Poradíme vám, ako sa nenechať dobehnúť a vyťažiť z výkupu maximum.

Väčšina z nás má doma starší počítač, ktorý slúži už iba ako lapač prachu. Zbytočne zaberá miesto, pretože dni jeho hardvéru už boli zrátané. Mnohí ani nevedia, že na tomto počítači môžu ešte získať. Riešením je výkup PC šrotu, a bezplatné zbavenie sa nepotrebnej elektroniky a v lepšom zarobíte o čosi viac.

Pred samotným výkupom si však musíte ujasniť niekoľko vecí. Zbehlý predajca pozná svoj tovar, aby mohol určiť jeho cenu. Poradíme vám, na čo sa zamerať, aby ste z výkupu PC šrotu vyťažili čo najviac.

Poznajte tovar, ktorý predávate

Hardvér vášho počítača môže byť síce starší, no pred výkupom sa naň netreba dívať ako na kopu šrotu. Ak nechcete prerobiť, musíte vedieť určiť jeho cenu. Prvým krokom je zistiť, aké značky a modely súčiastok sa nachádzajú vo vnútri vašej počítačovej skrinky. V tomto prípade máte dve možnosti.

Skrinku môžete otvoriť a označenie si prečítať priamo na súčiastkach. Všetko potrebné však viete zistiť aj softvérovo. Základné komponenty vypíše napríklad Diagnostický nástroj DirectX. Spustíte ho tak, že do vyhľadávania zadáte príkaz dxdiag.

Môžete skúsiť aj alternatívy tretích strán ako HWiNFO. Ceny komponentov si na základe ich špecifikácii viete vyhľadať na internete. Tam zistíte aj detailnejšie parametre podľa modelového označenia.

Dôveryhodná firma vás neoklame

Zárukou bezproblémového výkupu PC šrotu je dôveryhodná firma. Jej meno, recenzie a dohľadateľné informácie vám prezradia, že sa nemusíte ničoho obávať. U nás v PHC vykupujeme počítače, notebooky, monitory, tlačiarne aj jednotlivé komponenty či príslušenstvo. Nemusíte riešiť ani mazanie starých dát, ktoré certifikovanou metódou vykonáme na požiadanie.

Podmienky výkupu si s nami dohodnete emailom, z pohodlia vášho domova. Potom už len tovar zašlete na našu adresu. V prípade, že máte väčšie množstvo výpočtovej techniky či súčiastok, vieme sa dohodnúť aj na osobnom prebratí.

Nechajte si dopredu vypracovať cenovú ponuku

Ak už viete, čo môžete do výkupu PC šrotu ponúknuť, nepúšťajte sa zbrklo do rozoberania. Ušetrite čas tým, že si najprv necháte vypracovať cenovú ponuku, ktorú získate na základe špecifikovania ponúkaného hardvéru.


Zašlete do výkupného oddelenia protokol, ktorý bude obsahovať značku, model a stručnú špecifikáciu súčiastok. K tomu môžete priložiť aj vašu minimálnu cenovú predstavu. Po obdržaní cenovej ponuky sa rozhodnete, či si starý počítač radšej ešte necháte, alebo je čas na predaj. V prípade veľmi starých a nepotrebných komponentov sa ich však môžete aspoň legálnou cestou zbaviť.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info