Panel používateľa
Späť

Aké druhy elektroniky sú vhodné na výkup?

Pridané: 25.10.2018 10:42:23 Počet zobrazení: 2297

25 Október 2018

Aké druhy elektroniky sú vhodné na výkup?

Starý počítač alebo iná elektronika nemusí slúžiť ako lapač prachu. Dá sa buď zhodnotiť vo výkupe, alebo ekologicky zlikvidovať. Viete, ktorá elektronika vám vo výkupe dokáže ešte zarobiť? Poradíme vám, aký výkup zvoliť a priblížime ekologickú likvidáciu elektroodpadu.

Výkup elektroniky má v dnešnej dobe svoje stabilné a nenahraditeľné miesto. Na jednej strane pomáha šetriť životné prostredie. Na druhej, vás zbaví nepotrebných vecí, za ktoré dostanete aj finančný príspevok. Podmienky výkupu sa však líšia od výkupného miesta. Preto je dobré vedieť, kam sa môžete v prípade potreby obrátiť.

Prevádzky s najnáročnejšími kritériami, vyžadujú plne funkčnú elektroniku, so zárukou a záručným listom. Na inom mieste však ocenia aj úplne starý kus šrotu. Ten pomocou nových dielov šikovné ruky technikov vedia oživiť a ponúknuť mu druhú šancu na používanie. To, či sa elektronika na výkup hodí alebo nie, sa líši. Akú elektroniku vybrať a kam sa obrátiť, aby neskončila na čiernej skládke?

Najžiadanejšie sú stolové počítače a laptopy

Keď váš starší počítač doslúžil, nemusí naň doma sadať prach. Patrí totiž spolu s laptopom do kategórie najžiadanejších položiek do výkupoch. Obsahuje množstvo súčiastok, vďaka ktorým ho nemusíte odpredať celý ale pokojne aj po častiach. K najcennejším súčiastkam patrí pevný disk, za ktorý vo výkupe dostanete najviac.

Veľmi žiadané sú aj procesory, pamäte či základné dosky. Neoplatí sa vám predávať klávesnice, myši, prídavné karty alebo optické mechaniky. Výkupy však od vás radi zoberú aj inú elektroniku ako mobilné telefóny, televízory a rádiá.

“Kožkár” nie je zárukou spoľahlivého výkupu

Tzv. “kožkár” je známy najmä v obciach, ktoré zvykne navštevovať pravidelne. Z veľkého auta sa ozýva hlásenie, ktoré oznamuje, čo všetko si máte pripraviť na výkup. Vo všeobecnosti vás za odvoz zbaví čohokoľvek, čo sa mu zdá aspoň trochu cenné. Napriek tomu nie je zárukou spoľahlivého výkupu.

Keď sa totiž po práci prehrabe cetkami, riskujete, že nezaujímavé kusy skončia na čiernej skládke, ktorá škodí životnému prostrediu. Ak chcete mať skutočnú záruku, že vaše nepotrebné kúsky elektroniky neskončia pohodené len niekde na smetisku, mali by ste sa obrátiť na osvedčené prevádzky s tradíciou a dobrými referenciami.

Hľadajte spoľahlivý výkup a ekologickú likvidáciu

V PHC od vás odkúpime počítače, laptopy, monitory a tlačiarne, ale aj jednotlivé komponenty a rôzne príslušenstvo. Obrátiť sa na nás môžu jednotlivci, organizácie či rôzne firmy. Cenu vám stanovíme vopred, takže ešte pred výkupom viete, na čom ste.


Okrem toho sa postaráme aj o ekologickú likvidáciu elektroodpadu či nefunkčnej výpočtovej techniky. K celému procesu dostanete príslušné dokumenty a na vyžiadanie pripravíme aj odborné posudky alebo certifikované mazanie dát. Ak máte firmu, na likvidáciu vám zabezpečíme aj bezplatný odvoz vášho elektra z celého Slovenska.

Prihlásenie