Panel používateľa
Späť

5 hier pre páry, ktoré si užijete aj na repasovanom PC

Pridané: 14.2.2019 10:30:37 Počet zobrazení: 941

14 Február 2019

Pokiaľ ešte neviete, ako s vašou polovičkou stráviť príjemný večer, máme nápad: skúste si spolu zahrať hru. Prezrite si tipy na 5 hier, ktoré vás zabavia. Zaujmú grafikou, jednoduchou hrateľnosťou alebo zasadením do filmového sveta.

5 hier pre páry, ktoré si užijete aj na repasovanom PC

Kompetitívne hry pre lokálny multiplayer

Ak ste presvedčení, že je váš vzťah pevný ako skala a ani drobné naschvály, pošťuchovanie či prehra v počítačovej hre ho nemôžu ohroziť, skúste jednu z kompetitívnych hier. Hoci bude na konci večera jeden porazený, určite si užijete zábavu.

Worms World Party

Roztomilí červíčkovia si získali popularitu v 90-tych rokoch, kedy vyšiel ich prvý diel. Milé kreslené zvieratká s tenkými hláskami vyzerajú na prvý pohľad mierumilovne, majú však široký arzenál smrteľných zbraní. A jediné, na čom im záleží, je eliminovať všetkých ostatných červov.

Výhoda Worms je v tom, že hra je pomalá a vhodná aj pre nováčikov a ľudí, ktorí počítačové hry príliš často nehrajú. Hrá sa na ťahy, kedy každý tím v jednom kole môže vykonať akciu s jedným červíkom.

Na premýšľanie máte minútu. Čas môžete využiť na presun vášho červa na výhodnejšiu pozíciu alebo elimináciu jedného, či viacerých nepriateľských červov. Zbraní v hre je obrovské množstvo a sú veľmi nápadité.

Brokovnica či raketomet nikoho neprekvapia, no nás dostala babička s paličkou, ktorá po pár sekundách zmizne v obrovskej explózii alebo granát s krížom, ktorý pred vybuchnutím zaspieva „Haaaaleluja”. Neexistuje lepší pocit, než posledného červíka vášho súpera poslať ku dnu jediným slabučkým šťuchnutím.

Pre slabé počítače odporúčame diel Worms World Party, ktorý má peknú kreslenú grafiku a jeho systémové požiadavky sú úplne zanedbateľné.

Nidhogg

Nidhogg je hra z iného súdka. Má jednoduchý cieľ: dostať sa na úplný koniec súperovej obrazovky a to tak, že ho porazíte v šermiarskom súboji na život a na smrť. Potom rýchlo bežíte k vysnenému cieľu, no porazený protivník sa po pár sekundách pred vami objavuje znova, aby vám radosť z krátkeho víťazstva pokazil dobre mierenou ranou.

Teraz zas on beží ozlomkrky na opačnú stranu, ale aj vy dostávate šancu mu víťazstvo prekaziť a nastáva ďalší boj. A tak to ide stále dokola. Krátke, dynamické boje strieda beh na jednu, či druhú stranu obrazovky, až kým jeden z vás nedosiahne úplné víťazstvo.

Grafika tu nie je podstatná, no hoci je jednoduchá až primitívna, je vážne štýlová. V Nidhogg-u ale ide hlavne o číru zábavu z bojového systému a množstva rôznych trikov, ktoré vaše postavičky ovládajú, od jednoduchého bodnutia mečom, až po rôzne kotrmelce, či hodenie zbrane na súpera.

Vďaka jednoduchej grafike je hra Nidhogg nenáročná na výpočtový výkon počítača a postačí vám 512MB RAM a v podstate akákoľvek grafická karta podporujúca DirectX 8.

Kooperačné hry pre lokálny multiplayer

Pokiaľ si radšej pomáhate, než spolu súperíte, kooperačné hry budú pre vás vhodnejšie. Užijete si pri nich príjemné chvíle a pri niektorých aj poriadne potrápite svoje mozgové bunky.

par gamerov

LEGO hry

Hier s LEGO tématikou vyšlo od roku 2001 veľké množstvo a sú určené nielen deťom, ale najmä fanúšikom rôznych filmov. Máte radi Pána Prsteňov, svet Marvelu, Harryho Pottera alebo Star Wars?

Hry postavené na tomto skladačkovom fenoméne cielia na nenáročnú rodinnú zábavu. Sú skutočne pre každého. Ide v nich hlavne o pohodu pri plnení úloh a objavovaní jednotlivých filmových svetov. Užijete si tak hlavné, ale aj vedľajšie postavy zo svojich obľúbených titulov a porazíte klasických záporákov, ktorí sa v nich objavili.

Lego Marvel Super Heroes napríklad ponúka až 180 odomknuteľných superhrdinov a nielen tých kladných. Znovuhrateľnosť podporuje fakt, že na prístup do niektorých lokácií potrebujete špecifickú postavu so špeciálnou schopnosťou, ktorú iné postavy nemajú.

LEGO hry majú peknú, farebnú grafiku a pri súbojoch a ničení prostredia sa všetko rozpadáva na jednotlivé kocky. Napriek tomu sú nenáročné na systémové požiadavky, stačí vám 1-2GB RAM (líši sa to titul od titulu) a grafická karta s 256MB pamäťou.

Trine

Ak máte radšej riešenie hádaniek, Trine by mohol byť titul pre vás. Je to krásna 2D skákačka zasadená do rozprávkového fantasy sveta. Putujú ním tri postavy: kúzelník, bojovník a zlodejka. Každá z postáv má svoje unikátne vlastnosti a vďaka ich kombinácii spolu prekonávajú prekážky, ktoré im stoja v ceste.

Je možné hrať osamote a medzi postavami prepínať alebo si zavolať až dvoch kamarátov a čeliť nástrahám spoločne. Hádanky sú postavené na fyzikálnych princípoch, sú preto logické a treba pri ich riešení premýšľať.

Za úspešný prechod hrou dostávajú vaše postavy skúsenosti a nové úrovne, vďaka ktorým si svoje schopnosti môžu vylepšovať. Celú hru sprevádza príjemná hudba a tak je Trine ideálnym spoločníkom každého pohodového večera.

Na jej rozbehanie nepotrebujete ani výkonnú mašinu, vystačíte si s 1GB RAM a grafickou kartou so 128 MB pamäte.

Portal 2

A ako posledný tu máme Portal 2. Hru postavenú na unikátnom systéme otvárania portálov, vďaka ktorým prekonávate prekážky a riešite rôzne hádanky. Po ich úspešnom vyriešení sa dostanete k východu a pokračujete do ďalšej miestnosti. V tých vás postupne čakajú komplexnejšie a zapeklitejšie hádanky.

Genialita Portal 2 je v tom, že jej princíp je jednoduchý. Vaším nástrojom je tzv. Portal Gun, zariadenie, ktoré dokáže vytvoriť dva druhy otvorov na špeciálnom povrchu: jeden vstupný a jeden výstupný. Okrem toho ním viete manipulovať s niektorými objektmi. A to je vlastne všetko. Ostatné závisí len na vašom logickom myslení a priestorovom videní.

Lokálny multiplayer umožňuje hru dvoch hráčov, ktorí v kovových telách robotov musia úzko spolupracovať pri hľadaní riešenia. Občas sa pri orientácii v miestnostiach zapotíte, pretože budete musieť pracovať až so štyrmi portálmi.

Pokiaľ ovládate angličtinu, hrá vás pobaví aj hláškujúcim počítačom GLaDOS, ktorý neustále sleduje a komentuje váš progres.

Portal 2 pýta aspoň 2GB RAM. Pri grafickej karte vám stačí 128 MB VRAM a hoci hra vyžaduje podporu Pixel Shader 2.0b (majú ho grafické karty Radeon X800 a vyššie, NVIDIA GeForce 7600 a vyššie alebo Intel HD Graphics 2000 a vyššie), nemalo by byť problémom túto 15 rokov starú technológiu mať v počítači.

Máte obľúbenú hru, ktorú hrávate so svojou polovičkou? Máte radšej bojovky, závodné hry alebo niečo pohodovejšie? Podeľte sa s nami o vaše hry v komentároch.

Prihlásenie