Panel používateľa
Späť

5 dôvodov, prečo predaj repasovaných PC zaujíma najmä IT geekov

Pridané: 30.11.2018 11:02:19 Počet zobrazení: 1370

30 November 2018

Repasované PC sú fenoménom posledných rokov a siaha po nich čoraz viac ľudí. Je tu však istá skupina, ktorá sa o takýto typ počítačov zaujíma viac. Sú ňou geekovia, teda počítačoví nadšenci, ktorí v repasovanom PC vidia viac, než bežní ľudia. Prezradili nám 5 dôvodov, prečo po nich siahajú.

5 dôvodov, prečo predaj repasovaných PC zaujíma najmä IT geekov

Vidia pod povrch, dizajn pre nich nehrá rolu

Zorientovať sa v názvoch a označeniach komponentov je niekedy náročné aj pre odborníkov, nieto ešte pre ľudí, ktorí sa počítačom nevenujú. Bežní používatelia sa preto najčastejšie pri výbere počítača riadia cenou alebo dizajnom. To ale môže byť zradné a nemusí to vôbec vypovedať o výkonnosti.

Počítačoví nadšenci však vedia oceniť hodnotu komponentov použitých v tom-ktorom kúsku a zrátať si, či sa im za tie peniaze oplatí kúpiť. Najmä vyradené kancelárske počítače môžu skrývať výkonné komponenty, ktorých plný potenciál nebol nikdy využívaný.

Vedia, že cena kvalitných komponentov časom klesne

Najnovšie modely grafických kariet a procesorov môžu stáť neuveriteľné sumy a nie každý je ochotný minúť stovky eur za horúcu novinku. Výhodou ale je, že takzvané vlajkové lode výrobcov sú natoľko výkonné, že dokážu slúžiť aj mnoho rokov po tom, čo ich nahradia novšie modely.

Repasovaný PC obsahujúci takýto komponent je preto zlatým pokladom pre každého geeka, ktorý si z neho vyskladá napríklad plnohodnotný herný počítač. Takýto PC sa s prehľadom vyrovná novým modelom strednej triedy.

Vedia si vybrať presne to, čo potrebujú

Pokiaľ presne viete, na čo budete počítač používať, jeho výber je oveľa jednoduchší. Repasovaný laptop za pár eur vám skvele poslúži, ak potrebujete počítačový terminál pre vzdialený prístup a na svoju prácu si vystačíte s príkazovým riadkom.

Svoje uplatnenie nájdu aj pri autodiagnostike. Na časté prenášanie po autodielni s rizikom, že sa môže kedykoľvek rozbiť, sú repasované laptopy ako stvorené.

Repasované počítače sú ekologickejšie

Každý geek vie, že životnosť počítačových komponentov je teoreticky neobmedzená pri správnej starostlivosti a chladení. Je pre nich preto zbytočné kupovať čisto nový produkt, ak im repasovaný poslúži rovnako dobre. Je to prístup, ktorý šetrí nielen peniaze, ale aj prírodu.

Doplnia si zbierku modelov, ktoré vždy chceli vlastniť

Tak, ako pri autách, aj pri počítačoch platí, že niektoré staré komponenty alebo modely notebookov majú vyššiu hodnotu, ako ostatné. Vlastniť nejaký raritný kúsok, ktorý navyše funguje, je veľmi lákavé.

Svoju rolu ale zohráva aj nostalgia. Obrovskej obľube sa teší takzvaný retro gaming, hranie starých hier ideálne na dobových počítačoch. Koncom 90-tych rokov boli počítače šialene drahé, mohli stáť aj cez 100 000 vtedy slovenských korún a nie každý si ich mohol dovoliť.

Možnosť vystavať si počítač z roku 1998 za zlomok ceny a zahrať si Unreal na klasickom CRT monitore je pre mnohých úžasná spomienka na staré časy, ktorú nedokáže priblížiť žiadny emulátor.


Poznáte nejakého počítačového nadšenca? Pri nasledujúcom výbere počítača si od neho nechajte poradiť, uvidíte, že neoľutujete. Ak nepoznáte, napíšte nám, my vám tiež radi poradíme.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info