Späť

4 dôvody, prečo sa oplatí kúpiť repasovaný notebook

Pridané: 25.6.2018 13:32:19 Počet zobrazení: 1244

25 Jún 2018

4 dôvody, prečo sa oplatí kúpiť repasovaný notebook

Priblížime si techniku zvanú repasovanie. Porovnáme repasované a nové notebooky, špeciálnu pozornosť venujeme funkčným parametrom. Pozrieme sa tiež na výhody repasovaných notebookov a dôvody, prečo by ste mali investovať práve do nich.

Repasovanie je cesta, ktorá otvára úplne nové možnosti nákupu notebookov. Ak nemáte dostatok financií na nákup nového modelu, repasované notebooky môžu byť ideálnym riešením, s ktorým dokážete výrazne ušetriť.

Ide o kusy, ktoré boli z rôznych dôvodov vrátené predajcovi. Zákazník buď využil svoje právo na vrátenie tovaru zo zákona, pričom vrátil úplne nový výrobok, alebo ide o notebooky s chybou, vrátené v rámci záruky. Výrobca ich po odstránení chýb naďalej predáva, čo, samozrejme, znižuje cenu.

Hlavným rozdielom medzi použitým a repasovaným notebookom je, že repasované výrobky prešli dôkladnou kontrolou. Výrobca tak garantuje, že neobsahujú žiadne chyby a fungujú správne. Majú však aj rôzne iné výhody, o ktorých si povieme v nasledujúcich riadkoch.


Chcem nový notebook, ale mám výrazne obmedzený rozpočet

Jednou z najväčších výhod repasovaných notebookov je, že ich kúpou dokážete výrazne ušetriť. V ponuke dokážete nájsť modely, ktoré sú zvyčajne oveľa lacnejšie než nové alebo niektoré z použitých kusov predávaných v bazáre. Aj napriek tomu, že staršie modely majú oveľa nižšie špecifikácie, často ponúknu viac, než vyžaduje bežný používateľ.

Nemusíte si tak robiť starosti o výkon ani o to, že váš repasovaný notebook nemá ten najnovší procesor. Dokonca aj ten najzákladnejší model postačí na spracovanie textu, tabuliek, prehliadanie internetu, fotografií či sledovanie filmov. Potreby bežných používateľov dokáže pokryť naozaj bez problémov.


Chcem notebook, ktorého spoľahlivosť garantujú dôkladné testy

Pri repasovaných kúskoch máte istotu, že predtým než sa dostanú k vám, prešli sériou dôkladných testov. Predajca sa chce uistiť, že nemajú žiadne poruchy, čím zaručuje stopercentnú funkčnosť výrobku. Samozrejmosťou je nanovo reinštalovaný operačný systém, inštalácia dodatočného softvéru, ovládačov, vyladenie konfigurácie a samostatné hardvérové testy.

V záverečnej fáze výsledky všetkých úkonov preveruje tester. Repasovaný notebook nejaký čas používa, čím zisťuje, či všetko funguje tak, ako má. K vám sa potom dostane naozaj spoľahlivý výrobok, na ktorý sa vzťahuje riadna záruka daná predajcom.


Chcem dostatočne výkonný notebook za bezkonkurenčnú cenu

Väčšinu repasovaných notebookov tvoria výkonné modely, ktorých ceny v dobe vydania často atakovali hranicu tisícky eur, ak nie viac. Momentálne ponúkajú technológiu minulej generácie. To znamená, že sú dostupné už za pár stoviek. Nemajú síce špičkové technológie dneška, no výkon trojročných modelov je stále viac než dostatočný.

Repasované notebooky hravo spustia aj najnovší softvér. Majú dostatočne výkonnú grafickú kartu na príležitostné hranie hier. Nechýbajú ani sieťové karty podporujúce aktuálne rýchlostné štandardy. Okrem základných potrieb tak často uspokoja aj rôzne nadštandardné chute používateľa, ktoré by v podobnej cenovke hľadal pri nových notebookoch len márne.


Chcem nový notebook, ale nerád platím za veci, ktoré nepotrebujem

Hlavným rozdielom medzi aktuálnym a trojročným modelom je vyššia rýchlosť spracovánia údajov, viac pamäte RAM či lepšia grafická karta. Tieto vylepšenia nepotrebuje zhruba 75 % používateľov. Ak využívate notebook len na základnú prácu s tabuľkami, grafmi, textom, prehliadanie internetu a občasné pozeranie filmov, repasovaný model je pre vás ideálnym riešením.

Prečo by ste mali platiť za výkon dnešných počítačov, keď ho nepotrebujete? Aktuálne modely v obchodoch majú tiež často predinštalovaný drahý kancelársky alebo antivírusový softvér, ktorý len znova zvyšuje ich cenu. S repasovaným notebookom na vás nečakajú žiadne nepotrebné náklady a platíte presne za to, čo od počítača potrebujete.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info